Kõik ühest kohast!
Teed ei ole ehitatud nõuetele

Maantee

Sel aastal puuris maanteeamet esimest korda ajaloos juba valmis teed uuesti lahti, et selgusele jõuda, miks need lagunevad.

Täna, neli aastat hiljem, võib öelda, et Nordecon Infra on teinud oma Mäo objektiga karuteene kogu tee-ehitajate tsunftile. Kui aukude lappimine Eesti ajaloo ühel kalleimal teelõigul jätkus ka kolmandal ja neljandal aastal, sai maanteeameti uuel juhtkonnal vabandustest küllalt. Pangast ametit juhtima tulnud Aivo Adamson ja tema meeskond otsustasid teha midagi seninägematut – Mäo asfalt puuriti lahti ja võeti laboris algosadeks. Mäo probleemida tuules võeti süvakontrolli veel 10 objekti üle riigi. 

Mäo möödasõidul kasutatud materjal ei vastanud nõuetele, ehitaja hinnangul oli kõik nõuetekohane

Mäo möödasõidul võeti proovid kohtadest, kus ilmnevad pidevalt defektid või kus teekate jääb nii niiskeks, et see külmaga libedaks muutub. Libeduse pärast on amet juba kinni maksnud ühe liiklusõnnetuse kahjud.

Kui asfaldi all oleva dreenkihi proovid laborist saabusid, oli vastus käes – lihtsustatult öeldes laseb asfaldi alune liiv vett kaks korda aeglasemalt läbi kui peaks. ….

Allikas: Postimees