Salvkaev, teise nimega ka šahtkaev on veehaare, mis on rajatud maapinda, kasutamaks maapinnalähedasi põhjaveekihte, tagamaks inimesele vajalikus koguses tervisele ohutut joogivett. Lihtsustades on tegemist auguga, mille seinad on toestatud. Salvkaev on ehitatud enamasti kas labidaga kaevates või ekskavaatorit kasutades. Tänapäeval on olemas ka mõnel firmal vastav puur, millega saab kuni 10m sügavuse salvkaevu teha. Eelduseks on tehnika juurdepääsu olemasolu. Ehitusmaterjalidena on Eestis enamlevinud kahes läbimõõdus betoonrõngad: 0,8m ja 1m, kuid on ka suurema läbimõõduga salvkaeve. Kaevu sügavus on keskmiselt 5-10 meetrit, ulatudes Lõuna-Eestis üle mõnekümne meetri.
Hooldustöödel kohtab tsementrõngaid, raudkive, telliseid ja isegi puitu. Olukorrad ja võimalused on olnud inimestel erinevad.
Kaevumeistreid on tänapäeval väga väheks jäänud, juurdekasv on sisuliselt olematu, tulenevalt raskest ja ohtlikust tööst. Meie eesmärk on pakkuda Teile kvaliteetset joogivett otse õuelt. Iga inimene tahab head salvkaevu endale, kuid alati pole kahjuks see võimalik erinevatel põhjustel. Vanad kaevud on tihtipeale unarusse jäetud ning sisaldavad tahtmatult sinna kadunud metallämbreid või loomakorjuseid.
Uude talumajja kolides tasuks kindlasti lasta meistril oma kaevu seisukord üle vaadata ja vee kvaliteeti kontrollida.